Bursa Büyükşehir Belediyesi Evde Sağlık Projesi Temmuz 2013'de Başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırlarında tespit veya ihbar edilmiş olan sosyoekonomik yoksulluk ve yoksunluk içinde bulunan günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen hastalara; teşhis, tedavi, bakım, eğitim ve yönlendirme hizmetlerinin verilmesi amaçlanmaktadır. Bu hizmet kapsamında evde sağlık hizmetine ihtiyaç duyan hasta, yatalak, özürlü ve yaşlılara ulaşılacak, hasta yakınları genel olarak eğitilecek, hastaların böylece yaşam kalitesi arttırılmış olacaktır.
Devamı için tıklayınız
 
Projenin Amacı

Maltepe Belediyesi sınırları içerisinde ikamet eden 65 yaş üstü bireylere çevresel beslenme eğitimi, psikolojik destek, evde tabip muayenesi, hasta bakımı, nakil ambulansı hizmeti vererek, onların yaşam kalitelerini artırmak.
Tüm Maltepe'lilere telefonda tıbbi danışma hizmeti, acil yardım hizmeti, psikolog, sosyolog ve diyetisyen-beslenme uzmanı hizmeti sunarak sağlıklı bir toplumun oluşmasına katkıda bulunmak ve böylece Maltepe halkının yaşam kalitesini artırmak
Devamı için tıklayınız
Projenin Amacı

Beşiktaş Belediyesi belediye sınırları içerisinde ihtiyaç sahibi herkese ücretsiz "Tıbbi Danışma", "Evde Bakım ve Sosyal Destek Hizmeti" ve "Ambulans" hizmeti veriyor.
Belediye sınırları içerisinde sağlık problemi yaşayan insanların ihtiyaç duydukları her an, kolay ulaşabilecekleri bir iletişim sistemiyle (444 44 55), konusunda deneyimli doktor ve acil tıbbi teknikerlerden (paramediklerden) oluşan tıbbi danışma ve çağrı merkezi ile kişilere koruyucu sağlık bilgileri ve tıbbi danışmanlık konusunda destek sunuyor.
Devamı için tıklayınız
     
 
Twitter da PaylaşGoogle a GönderArkadaşına Gönder      Copyright ©2013 Marmara Ambulans - Tüm hakları saklıdır.